W skupie samochodów możemy odsprzedać samochód od ręki, ale otrzymamy za niego mniej pieniędzy niż wtedy, gdy zdecydowalibyśmy się na samodzielne przeprowadzenie transakcji. Oto 3 przypadki, w których warto jednak wybrać usługi skupów aut!

  1. Potrzeba szybkiej gotówki

Najczęściej ze skupów samochodów korzystają te osoby, którym zależy na szybkim uzyskaniu pieniędzy ze sprzedaży swojego auta. Środki te mogą być potrzebne na różne cele, na przykład na pokrycie długów.

W skupach samochodów szybkość transakcji jest bardzo dużą zaletą, ponieważ najczęściej pieniądze możemy otrzymać jeszcze tego samego dnia, w którym skontaktujemy się ze skupem i zdecydujemy się na odsprzedaż pojazdu. Środki mogą być przekazane w formie przelewu na wskazany numer konta albo gotówką.

  1. Wyjazd w krótkim czasie

Zdarza się również, że w niedługim czasie wypada nam przeprowadzka do innego kraju. Wtedy samochód w Polsce nie będzie nam już potrzebny i chcemy jak najszybciej się go pozbyć.

Wtedy przygotowywanie ogłoszenia i poszukiwanie kupującego w tradycyjny sposób nie jest zbyt dobrym pomysłem – rozwiązaniem jest wybranie skupu samochodów, w którym całą transakcję będzie można załatwić od ręki.

  1. Wygoda sprzedaży

Nie każdy posiadacz samochodu ma ochotę na to, aby w standardowy sposób prowadzić jego sprzedaż.

Przygotowanie auta, fotografowanie, napisanie ogłoszenia, jego wystawienie na różnych portalach, a potem odpowiadanie na pytania potencjalnych klientów oraz prezentowanie pojazdu – można tego uniknąć, jeśli zdecydujemy się na sprzedaż samochodu w skupie.