Wybranie dobrego samochodu używanego może nastręczać mnóstwo problemów. Jest jednak alternatywa – zakupienie auta z drugiej ręki wprost od dealera. Dlaczego warto zdecydować się na taką ofertę?

 

Najczęściej poszukiwania odpowiedniego samochodu używanego rozpoczynają się przez portale ogłoszeniowe. Ofert jest mnóstwo, ale już na wstępie można zauważyć, że nie każda z nich jest godna zaufania. Samochody starszych roczników reklamowane jak niemalże nowe nie wróżą niczego dobrego.

 

Uważaj, co kupujesz!

Aby bez ryzyka zakupić auto używane w Polsce, warto mieć rozeznanie w branży motoryzacyjnej. Trzeba wiedzieć, co sprawdzić i gdzie zajrzeć, żeby mieć pewność, że pojazd rzeczywiście jest wart zakupu. W przeciwnym przypadku możemy narazić się na niemały problem – auto, które już na wstępie będzie wymagało sporych nakładów finansowych, aby działać. Oczywiście, możemy także stać się ofiarą oszustwa polegającego na sprzedaży auta kradzionego albo powypadkowego.

 

Jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy, w takim przypadku możemy skorzystać z pomocy znajomych mających większe rozeznanie albo zamówić usługi rzeczoznawcy. Warto jednak wskazać, że jest jeszcze jedna opcja – bezpieczniejszy zakup samochodu z drugiej ręki w salonie dealerskim.

 

Bezpieczniej od dealera

Nie każdy poszukiwacz używanych aut zdaje sobie sprawę z tego, że może kupić je również w salonach dealerskich. Wybór wprawdzie nie jest tak duży, a ceny nieco wyższe, ale wynika to z faktu, że w ofercie znajdziemy głównie auta z nowszych roczników.

 

W salonach dealerskich marek znajdziemy auta pochodzące głównie z polskiej dystrybucji, sprawdzone przed sprzedażą i nawet z gwarancją wynoszącą pół roku lub rok. Klient ma do wglądu pełną dokumentację, co ułatwia podjęcie odpowiedzialnej decyzji. Na miejscu możemy też wziąć kredyt samochodowy, skorzystać z leasingu i wykupić korzystne cenowo ubezpieczenia.

 

Zatem przy poszukiwaniu używanego auta warto zajrzeć również do salonów dealerskich – teraz ich oferty można sprawdzić także całkowicie on-line przed przyjazdem.